TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Hk.

Sayın Üyemiz,
Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Koordinatörlüğünde Oda/Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu üyelik başvuruları başlamıştır.
Başvurular https://girisimcilik.tobb.org.tr/ adresinden online olarak başlamış olup, 8 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.
Kurul üyeliği, ilgili Oda/Borsanın meclis üyesi sayısı ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.
 
İl Kadın Girişimciler Kurulu'na üye olabilmek için; Gerçek kişi tacir veya tüzel kişi tacirlerin ortağı, yönetim kurulu üyesi veya Ticaret
 
Sicilinde imzaya yetkili temsilcisi olması gerekir.
 
İl Genç Girişimciler Kurulu'na üye olabilmek için; 18 yaşından gün almış ve 40 yaşından gün almamış olmak ve Gerçek kişi tacir veya tüzel kişi tacirlerin ortağı, yönetim kurulu üyesi veya Ticaret Sicilinde imzaya yetkili temsilcisi olması gerekir.
 
Ayrıca, o ilde bulunan üniversite ya da yüksekokulda görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de kurul üyesi sayısının %20’sini aşmayacak şekilde kurul üyesi olabilmektedir.
 
İlgili Oda/Borsanın Yönetim Kurulu tarafından onaylanan üyelik başvuruları TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi’ne yüklenecektir. İcra Komitesi seçimleri ise 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10:00-17:00 saatleri arasında fiziki olarak gerçekleştirilecektir.
https://girisimcilik.tobb.org.tr/ adresinden başvurularınızın yapılmasını rica eder, seçim sürecimizin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.
 
TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İLE TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİNİN KURULUŞ, ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI için tıklayınız.
TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İLE TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİNİN KURULUŞ, ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI için tıklayınız.
 
SEÇİM TAKVİMİ